Personal

Andreas
Säljare

Direktnr: 0456-227 25
(Ledig Torsdagar)
 a.persson@husvagnsexpo.se

Elle
Säljare

Direktnr: 0456-225 61
(Ledig Tisdagar)
elle@husvagnsexpo.se

Marcus
Säljare

Direktnr: 0456-225 97
(Ledig Tisdagar)
Mobil: 0701-685 104

marcus@husvagnsexpo.se

Jörgen
Butik/Lager


(Ledig Onsdagar)

Tindra
Butik

Direktnr: 0456-226 34
tindra@husvagnsexpo.se

Katti
Kundmottagare

Direktnr: 0456-225 43
katti@husvagnsexpo.se

Telefontid vardagar 10.00-16.00

Philip
Kundmottagare

Direktnr: 0456-225 43
philip@husvagnsexpo.se

Telefontid vardagar 10.00-16.00

Tony
Serviceman

Jonas
Serviceman

Peter
Serviceman

Fredrik
Serviceman

Greger
Serviceman

Niklas
Serviceman

Alexander
Serviceman

Douglas
Serviceman

Nicolae
Rekonditionering

Jill
Administration

Direktnr: 0456-228 49
jill@husvagnsexpo.se

Eddie
Ekonomi/Försäljning

(Ledig Månd & Onsd)
eddie@husvagnsexpo.se

Ta en rundtur hos oss

Hasse Karlsson och Eddie Dolata grundade Husvagns-Expo i Bromölla AB 1978. Företaget har vuxit under åren och är idag ett av Sveriges ledande husbils- och husvagnsföretag med en omsättning på ca 160 miljoner kr om året med god lönsamhet. År 2004 fick Husvagns-Expo Bromölla även högsta kreditvärdighet i soliditetskreditratingsystemet Trippel A som år efter år har upprepats av Dun & Bradstreet.

Företaget är återförsäljare för husvagnarna Polar och Hobby samt husbilarna Dethleffs, LMC, Bürstner och Sunlight. Vi har alltid ett stort utbud av nya och begagnade husvagnar och husbilar. I dag har vi utställningshallar, tillbehörsbutik, kontorsrum och verkstad på totalt ca 3000 kvm.

Välkommen till oss för en rundtur! https://lirp-cdn.multiscreensite.com/290d1190/dms3rep/multi/opt/trippel-a-140w.png

Ställplats!

Nu kan vi även erbjuda ställplats.
Bromölla Kommun har byggt en ställplats, 900 m från Team Husvagns-Expo Bromölla.
Här övernattar ni utan kostnad. Desutom kan ni fylla på vatten, tömma era avloppstankar och toalett tank.

GPS Koordinat:
56° 03′ 51.56°N
14° 29′ 47.78°Ö