Personal

Andreas
Säljare

Direktnr: 0456-227 25
(Ledig Torsdagar)
 a.persson@husvagnsexpo.se

Marcus
Säljare

Direktnr: 0456-225 97
(Ledig Tisdagar)
Mob: 0701-68 51 04 (Ej SMS)
marcus@husvagnsexpo.se

Eddie
VD

Direktnr: 0456-226 35
(Ledig Månd & Onsd)
eddie@husvagnsexpo.se

Jörgen
Butiksansvarig

Direktnr: 0456-226 34
reservdelar@husvagnsexpo.se

Tony
Serviceansvarig

tony@husvagnsexpo.se

Philip
Kundmottagare

Direktnr: 0456-225 43
Telefontid: 10.00-13.00, 14.00-15.00
philip@husvagnsexpo.se

Anders
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Pelle
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Jonas
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Douglas
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Peter
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Greger
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Niklas
Serviceman via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Nicolae
Rekonditionering via Serviceansvarig

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Saleh
Rekonditionering via Serviceman

0456-225 43
info@husvagnsexpo.se

Marie
Administration

Direktnr: 0456-645 101
marie@husvagnsexpo.se

Jill
Administration

Direktnr: 0456-228 49
jill@husvagnsexpo.se

Ta en rundtur hos oss

Hasse Karlsson och Eddie Dolata grundade Husvagns-Expo i Bromölla AB 1978. Företaget har vuxit under åren och är idag ett av Sveriges ledande husbils- och husvagnsföretag med en omsättning på ca 160 miljoner kr om året med god lönsamhet. År 2004 fick Husvagns-Expo Bromölla även högsta kreditvärdighet i soliditetskreditratingsystemet Trippel A som år efter år har upprepats av Dun & Bradstreet.

Företaget är återförsäljare för husvagnarna Polar och Hobby samt husbilarna Dethleffs, LMC, Bürstner och Sunlight. Vi har alltid ett stort utbud av nya och begagnade husvagnar och husbilar. Vi har även service och utför täthetskontroller av Eura Mobil husbilar. I dag har vi utställningshallar, tillbehörsbutik, kontorsrum och verkstad på totalt ca 3000 kvm.

Välkommen till oss för en rundtur!

Ställplats!

Nu kan vi även erbjuda ställplats.
Bromölla Kommun har byggt en ställplats, 900 m från Team Husvagns-Expo Bromölla.
Här övernattar ni utan kostnad. Desutom kan ni fylla på vatten, tömma era avloppstankar och toalett tank.

GPS Koordinat:
56° 03′ 51.56°N
14° 29′ 47.78°Ö